• Piątek, 22 stycznia (11:05)

Z dzieckiem na stoku

Wkrótce wyjeżdżamy całą rodziną w góry. Chcemy, żeby nasz 4-letni synek nauczył się jeździć na nartach. Jak mamy go do tego zachęcić?

1 Wybierzcie się na stok. Poobserwujcie narciarzy, zwłaszcza dzieci. Niech synek zobaczy, że jazda na nartach to dobra zabawa.

2 Zadbajcie o wygodne ubranie. Jeśli coś będzie przeszkadzać dziecku, krępować jego ruchy, straci chęć do nauki.

3 Naukę zacznijcie od prostych zabaw na śniegu: biegania w butach narciarskich, chodzenia na nartach po płaskim terenie. Niech synek się „zaprzyjaźni” z tym, co dla niego nowe. Kiedy już złapie równowagę i sprawdzi, jak zachowują się narty, będzie gotowy do jazdy.

4 Zapiszcie synka do „przedszkola narciarskiego”. Tam nie tylko nauczy się prawidłowej techniki jazdy, ale przede wszystkim będzie przebywał w towarzystwie rówieśników. To sprawi, że nauka stanie się dla niego zabawą. Poza tym dzieci w większej grupie szybciej przełamują strach.

5 Nie krytykujcie synka, gdy radzi sobie gorzej niż inni, bo to go tylko zniechęci do dalszej nauki. Pamiętajcie też, że nie jest tak wytrzymały, jak wy. Dlatego nie zmuszajcie go do spędzania na stoku wielu godzin. Gdy powie, że jest zmęczony, bolą go nogi, ma dość, pozwólcie mu odpocząć.

Więcej na temat:na | Nie | z | nauka | dzieci