• Piątek, 24 lutego (08:00)

Kłótnie między rodzeństwem

Moje kilkuletnie dzieci, choć lubią gry planszowe, zawsze kłócą się i złoszczą, gdy jedno wygrywa. Co można zrobić? Ewa z Katowic.

Maluchom często trzeba tłumaczyć, że to tylko zabawa i że przegranej w żadnej grze nie wolno traktować jak porażki. Sama rywalizacja nie musi być czymś złym, jeśli mieści się w granicach normy. Potem, już w szkole podstawowej, dzieci w starszych klasach rywalizują np. o oceny, na co także trzeba zwracać uwagę.

Jeśli chodzi o gry planszowe, w przypadku Pani pociech dobrym pomysłem może być zakup gier kooperacyjnych, np. „Mali detektywi”, wydawnictwa Egmont. Wśród zawodników nie ma rywalizacji, cała rodzina jest jedną drużyną. Wszyscy wygrywają albo przegrywają.

Na żywo