• Czwartek, 23 lutego (10:00)

Jak zorganizować bal dla dzieci w domu?

Mój 5-letni synek chce zorganizować w naszym domu bal karnawałowy dla kolegów i koleżanek. Pomysł mi się podoba, ale organizacja przeraża. Co mam zrobić, by zabawa była udana?

1. Zacznij od skontaktowania się z rodzicami maluchów, które synek chce zaprosić. Zapytaj, czy pasuje im termin, powiedz, od której do której będzie trwać bal. Nie musi to być całe popołudnie i wieczór – wystarczą 3-4 godziny.

Zmęczone, pełne wrażeń dzieci i tak dłużej nie dałyby rady w pełni uczestniczyć w zabawie.

2. Ustal z synem, pod jakim hasłem chce urządzić bal. Dzieci uwielbiają przebieranki, będą więc miały mnóstwo frajdy, paradując w fantazyjnych strojach lub maskach.

3. Przygotuj salę balową. Najlepiej przeznacz na nią największy pokój w domu. Poprzesuwaj meble pod ściany, powynoś bibeloty, by maluchy mogły się wyszaleć. Nie zapomnij o dekoracjach nawiązujących do tematyki balu. Im będzie ich więcej, tym lepiej.

4. Ułóż atrakcyjne menu. Najlepiej, żeby potrawy były proste, dobrze znane dzieciom i efektownie podane. Minikanapki, pokrojone owoce, a na ciepło domowe wersje hot dogów lub niewielkie trójkąty pizzy. Proszę natomiast nie przesadzać ze słodyczami, bo dzieciom może zrobić się niedobrze.

5. Zaplanuj wspólne gry i zabawy. Jeśli nie masz duszy wodzireja, możesz zatrudnić profesjonalistę, który zadba o atrakcje.