• Wtorek, 21 lutego (08:05)

Jak kupować prezenty dla bliźniąt

Nie mam dzieci, ale jestem ciocią 4-letnich bliźniaczek. W tym roku spędzimy razem święta. Czym się kierować, wybierając dla nich prezenty? Czy powinny być identyczne? A może kupić jeden wspólny?

1. Dobry prezent powinien być przede wszystkim dobrany do wieku. Na większości zabawek jest umieszczona informacja, dla jakiego przedziału wiekowego są przeznaczone. Kupowanie zabawek „5+” czterolatkom („Bo są wyjątkowo mądre”) nie ma sensu, ponieważ dzieci nie będą umiały się nimi bawić.

2. Czy prezenty dla bliźniąt powinny być identyczne – o to najlepiej spytać ich rodziców. Są bowiem tacy, którzy uważają, że to idealne rozwiązanie, bo pozwala uniknąć konfliktów między rodzeństwem. Ale są też tacy, którzy stawiają przede wszystkim na indywidualizm – i wówczas każde dziecko dostaje inny prezent, dobrany do jego osobowości.

3. Rozwiązaniem jest kupienie prezentów takich samych w sensie funkcji i wielkości, ale innego rodzaju, czy koloru, np. dwa różne zestawy klocków z tej samej serii.

4. Wspólny prezent dla dwójki dzieci ma sens tylko wtedy, jeśli będą z niego korzystać razem, np. gra dla dwóch osób.