Reklama
 • Wtorek, 17 marca 2015 (08:05)

  Mój synek skończył właśnie 5 lat. Dawno już opanował umiejętność samodzielnego załatwiania się, lecz wciąż moczy się w nocy. Zdarza mu się to średnio raz w tygodniu. Nefrolog wyeliminował wady układu moczowego i nerek. Co tej sytuacji robić? Małgorzata z Kalisza.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 marca 2015 (13:00)

  Co sprawia, że nasze dziecko zaczyna się z nią mijać? Chyba każdy rodzic zadaje sobie kiedyś to pytanie. W dużej mierze od nas zależy, jak często będzie próbowało rozwiązywać w ten sposób swoje problemy. Tekst: Iwona Milewska

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Piątek, 6 marca 2015 (14:00)

  Chcesz pomóc swemu wstydliwemu maluchowi pokonać strach przed nowymi sytuacjami i poczuć się nieco pewniej w relacjach z innymi dziećmi? Sprawdź, co radzi psycholog oraz nasze czytelniczki.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 2 marca 2015 (08:00)

  Dosyć tego oglądania! – usłyszałam podniesiony głos męża z pokoju naszego 6-letniego Adriana. – Porysuj, weź książkę, pobaw się klockami. Adrianek nie wyobraża sobie dnia bez oglądania telewizji. Zaczęliśmy się bać, że jest od niej uzależniony

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Środa, 18 lutego 2015 (14:00)

  Mówimy: „Nie wchodź tam, bo spadniesz”, „Nie męcz się, ja to zrobię”. Chronimy nasze dzieci, bo je kochamy. Tylko czy czasem nie przesadzamy? Czy zawsze mamy rację?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 12 lutego 2015 (08:05)

  Moja 5-letnia córeczka jest bardzo niezdarna. Wszystko jej leci z rąk. Z prostymi czynnościami, takimi jak zapinanie kurtki, czy zakładanie butów, radzi sobie gorzej niż o rok od niej młodsza kuzynka. Co robić?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 lutego 2015 (09:05)

  Chcę kupić wnuczkom na urodziny krosnko z gumkami Loom Bands i kolejkę. Słyszałam jednak, że te gumki mogą być niebezpieczne dla zdrowia. Proszę mi podpowiedzieć, na co mam zwrócić uwagę, gdy będę wybierała zabawki? Kamilek skończył niedawno pięć lat, a Zosia osiem. Jolanta z Zielonej Góry

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 9 lutego 2015 (08:00)

  Chciałabym, żeby mój 3,5-letni syn wyrósł na mężczyznę wrażliwego, uczuciowego, otwartego na potrzeby innych. Co powinnam robić, jak go tego nauczyć?

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Czwartek, 5 lutego 2015 (10:00)

  Dzieci oszukują – wszyscy rodzice to wiedzą. Nie wiemy jednak, jak zareagować w takiej sytuacji: skarcić malucha? Ukarać? A może zignorować? Paul Ekman w swojej książce „Dlaczego dzieci kłamią?” stara się na te pytania odpowiedzieć.

  Czytaj więcej Komentarzy:0
 • Poniedziałek, 2 lutego 2015 (10:05)

  Wybieramy się na Wigilię do kuzynki. Jak przygotować do tej wizyty 4-letnią córeczkę, żeby odpowiednio się zachowywała?

  Czytaj więcej Komentarzy:0